0948 677 902
Skype: Volať Text
Hore

Slnečná a horúca Andalúzia

Slnečná a horúca Andalúzia

Infocesta, alebo aj služobná cesta. Príležitosť, ktorá sa neodmieta. Možnosť, za ktorú som vďačná cestovnej agentúre Petravel, prostredníctvom ktorej som sa mohla zažiť týždeň v španielskej Andalúzií. Keď prišla ponuka, ani som neváhala. Zbalila som sa rýchlosťou  blesku a už na druhý deň odlietala – smer Almería.

Bol september. Na tom však nebol žiadny problém, pretože počasie v Andalúzií bolo prekrásne, slnečné a horúce počas celej doby pobytu.

Po prílete do Almeríe nasledovala asi 45 min. cesta autobusom do obľúbeného letoviska na pobreží Costa de Almería - Roquetas de Mar. Keďže sme dorazili v neskorých hodinách,  nasledovalo už len ubytovanie sa hoteli Playa Luna **** a  odpočinok.

Nasledujúci deň už som vstávala s pocitom, že sa nachádzam v najjužnejšej časti Španielska, na mieste, kde sa akoby zastavil čas, a ani cestovný ruch tu nenarušil pôvodné kultúrne tradície charakterizované býčími zápasmi, poobedňajšími fiestami a vášnivým flamencom.

Na programe nového dňa bola prehliadka hotela Playa Luna **** v ktorom sme boli ubytovaní. Hotel na mňa pôsobil veľmi dobrým dojmom, krásny, veľké izby, útulný. Veľmi sa mi páčili večerné programy v spoločenskej sále. Najviac ma zaujalo vystúpenie latinskoamerických tanečníkov, ktorí mali vo svojom programe zahrnuté tango, flamenco a iné tance. V popoludňajších hodinách sme pokračovali do hotela Roc Golf Trinidad ****, ktorý sa nachádza tiež v letovisku Roquetas de Mar. Ide o novo-zrekonštruovaný hotel, ktorý má nádherné, veľké a elegantné izby. A posledným hotelom, ktorý sme navštívili počas druhého dňa bol hotel Playa Capricho ****.  A tento hotel by som charakterizovala asi tak, že viac zelene som v jednom hoteli v živote nevidela :-) Už len pri vstupe do hotela Vás očarí fontána vo vstupnej hale, a veľké množstvo zelene. Veľmi priaznivo to pôsobilo na celé vybavenie hotela. Hotel hodnotím pozitívne a určite by som tu chcela stráviť svoju dovolenku.

Na tretí deň našej infocesty na nás po bohatých raňajkách čakala dlhá cesta do Granady a celý deň v tomto malebnom  meste. Granada je krásne mesto ležiac e na juhu Španielska a patrí k významným študentským miestam v Európe, pretože sa tu nachádza veľmi prestížna univerzita založená Karolom I. v r. 1531. Prítomnosť univerzity dodáva mestu pravý študentský nádych a rušný nočný život. Ako prvá atrakcia, ktorú sme v Granade navštívili bola jedinečná a slávna Alhambra. Alhambra je andalúzska pevnosť, ktorá je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. My sme ju nenavštívili zvnútra, ale aj pohľad na ňu z vyhliadky stál za to. Celú vyhliadku umocňovala jedinečná atmosféra, ktorú vytvárali pouličný umelci, ktorí si tam privyrábali ako vedeli. No najviac moju pozornosť zaujal typický španielsky muzikant, ktorý si tam hral na gitare, spieval, a vytváral jedinečnú atmosféru. Ďalej nasledoval presun do centra Granady. Tam sme už mali iné záujmy, keďže centrum Granady je plné obchodov s oblečením, so suvenírmi, a neviem čím všetkým :-) Tak sme sa ako správne ženy vybrali po obchodoch. Po náročnom, ale zážitkami nabitom dni sme sa naspäť vrátili do hotela Playa Luna.

Ďalší deň sme zavítali do Rondy, ktorá je nazývaná aj perlou v srdci Andalúzie. Jednoznačne nezabudnuteľnou turistickou atraktivitou a dominantou  je mohutný kamenný most, ktorý ponad hlbokú roklinu spája mesto vo výške takmer 100 metrov. Neskôr prehliadka hotela Marbella Playa ****, ktorý je postavený v andalúzskom štýle sa skladal z hlavnej budovy a niekoľkých malých domčekov, ktoré poskytovali súkromnejšie ubytovanie. Mne osobne sa tento typ ubytovania veľmi páčil, no niekto by mohol mať výhrady týkajúce sa presunov do hlavnej budovy kôli stravovaniu.

Nasledujúci deň pre mňa znamenal deň D :-) Mali sme na programe cestu  na Gibraltár, kam som sa tešila najviac. Nevedela som však, čo mám čakať, nemala som žiadnu predstavu ako to tam vyzerá… Až vďaka nášmu úžasnému sprievodcovi, ktorý poznal kompletnú históriu Španielska som zistila veľa informácií o Gibraltári. Napríklad to, že Gibraltár je vlastne mestský štát, ktorý má vlastnú televíziu, noviny, väznicu, letisko atď. To, že Gibraltár je anglická kolónia som zistila tiež až tam, keď sme sa fotili pri červených telefónnych búdkach typických pre Anglicko.... Po príchode na Gibraltár ma hneď očarila obrovská skala v mori, ktorá podľa povesti je jedným z Heraklových stĺpov. Druhý stĺp sa nachádza na africkom kontinente. Podľa gréckej mytológie sa za týmito dvoma stĺpmi nachádzal koniec sveta. A keď Herkules dorazil ku skale, aby splnil úlohy, pričom jednou z nich bolo vyliezť na skalu, čo sa mu nechcelo, tak sa zahnal s obrovským mečom, ktorým rozdelil skalu na dve časti. Takto podľa povesti vznikli známe Heraklove stĺpy. Neskôr nás čakal super zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem – plavba loďkou na mori a sledovanie delfínov. Neskôr sme sa presunuli na skalu, kde voľne žijú opice – makaki, ktoré voľne nežijú nikde inde na svete len tu. Bol to nezabudnuteľný zážitok vidieť opice len tak voľne v prírode behať, skákať, pózovať nám pred fotoaparátmi a dávať si pozor na veci, aby nám ich nejaká šikovná opička neukradla, čo majú vo zvyku :-) Keď sme sa pokochali opičkami, ktoré sú na Gibraltáre podľa mňa najväčšou atrakciou, tak sme ešte absolvovali prehliadku krásnej jaskyne.... Po odchode z Gibraltáru sme navštívili ešte malebné mesto Marbella. Podľa informácií od sprievodcu tam má dosť veľa známych osobností svoje honosné sídla. V Marbelle sa nachádza hotel Playa Bella Spa Gran Hotel **** v ktorom sme tiež absolvovali prehliadku.

Predposledný deň infocesty sme mali konečne čas už aj na oddych pri bazéne alebo na pláži. No najskôr nás ešte čakala prehliadka posledného hotela. Nie nadarmo sa hovorí že to najlepšie na koniec :-) Protur Roquetas Hotel & Spa je 5-hviezdičkový luxusný a štýlový hotelový komplex ležiaci priamo na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Podľa môjho názoru je najkrajším hotelom v letovisku Roquetas de Mar. Mali sme možnosť v tomto krásnom hoteli stráviť jeden celý deň. Po zaujímavej prehliadke nás čakal už len relax. Opaľovanie, kúpanie v mori, v bazénoch, vylihovanie na ležadlách a degustácia rôznych miešaných alko/nealko nápojov.

No a týmto prichádzam ku koncu našej infocesty. Posledný deň sme sa už len pobalili, dokúpili chýbajúce suveníry a autobusom sme sa presunuli na letisko v Almerií, odkiaľ sme plní zážitkov, spomienok, skúseností, krásnych fotiek  a suvenírov leteli domov na Slovensko.

Infocesta je výborný spôsob, ako spoznať nové miesta, zažiť veľa zážitkov, naučiť sa mnoho užitočných informácií o jednotlivých hoteloch a letoviskách, tiež o kultúre danej krajiny a v neposlednom rade spoznať nových ľudí. Už teraz sa teším na ďalšie dobrodružstvá prežité na ďalších infocestách :-) 


O autorovi

Všetky články tohto autora.
Miroslava Ďurišová

Miroslava Ďurišová

Som študentkou magisterského štúdijného programu Manažment kultúry a turizmu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Milujem cestovanie, fotografovanie, spoznávanie nových miest a ľudí ... 


Dovolenka na mieru

Vážení klient! Neváhajte vypísať tento formulár, prostredníctvom ktorého nám dáte podrobnú predstavu o Vašej vysnívanej dovolenke. Na jej základe Vám obratom pošleme tie najvýhodnejšie ponuky šité presne na Vás!
Viac možností Menej možností

Najnovšie ponuky

Španielsko Malorka Andalúzia Taliansko Sardínia Kalábria Grécko Rhodos Kréta Kos Turecko Side Alanya Egypt Hurghada Sharm el Sheikh Tunis Albánsko Durres Bulharsko Slnečné pobrežie Primorsko Chorvátsko Tribunj Kapverdy Dominikánska republika Kuba Thajsko Spojené arabské emiráty Výletné plavby