0911 34 33 34
Skype: Volať Text
od 1 499€

Zájazd - Srí Lanka, Srí Lanka - okruh So Slovenským Sprievodcom!

Termíny:  na mieru   - podľa požiadaviek klienta!

Objavte jedinečnú Srí Lanku s nami!
Výhody - odlet z Bratislavy, VŠETKY vstupy v cene, Slovensky hovoriaci delegát!

Priateľskí a stále usmiati ľudia, kultúra, história, krásna tropická príroda, svieže zelené údolia, panoramatické hory a kopce, safari dobrodružstvá, stáda voľne žijúcich slonov a zlatisté piesočnaté pláže s nekonečným výhľadom na modrastý zvlnený Indický Oceán. To všetko sa Vám naskytne na tak malom exotickom ostrove.

KDE VÁS VEZMEME:
PINNAWELA  HABARANA SIGIRIYA POLONNARUWA  MINNERIYA NÁRODNÝ PARK  DAMBULLA  MATALE  KANDY NUWARA ELIYA  HORTON PLAINS  KALUTARA

PROGRAM:
 DEŇ 1: PRÍLET-PINNAWELA-HABARANA
Prílet na Srí Lanku. Privítanie a stretnutie sa s Vaším sprievodcom. Po zoznámení, sa pomaly vydáme na cestu naprieč krásnou tropickou krajinou okolo nás.
Taktiež máte možnosť zažiť miestnu dopravu, také niečo sa nevidí len tak bežne. Presun smer PINNAWELA - SLONÍ SIROTINEC. Možnosť vidieť veľké počty slonov v tesnej blízkosti, cez 70 slonov, malé sloníčatká. To najkrajšie je hromadné kúpanie sa slonov v rieke a kŕmenie tých najmenších sloníkov z obrovských fliaš s mliekom. Tak pokračujeme smer HABARANA, kde budete mať možnosť vyskúšať si jazdu na slonovi, čo by nemalo chýbať pri návšteve Srí Lanky (voliteľné). Transfer do hotela, keďže budete unavení z cestovania, tak na prvý deň stačí, oddych, večera a nocľah.

 DEŇ 2: SIGIRIYA-POLONNARUWA-MINNERIYA NÁRODNÝ PARK
Ráno začneme s troškou športu a zdoláme Skalnú pevnosť, Leviu Horu, Ôsmy Div Sveta- SIGIRIYA. Budeme „šplhať“ na 200 metrov čnejúcu sa skalnú pevnosť. A na konci to najlepšie, samotný vrchol skalnej pevnosti, kde sa nám naskytne jedinečný, dych vyražajúci výhľad, ktorý určite stojí za tu trošku námahy a potenia sa výstupom na skalu. UNESCO dedičstvo. Tak nazrieme do histórie a navštívime POLONNARUWU - druhé hlavné mesto starovekého kráľovstva, ktorého ruiny a pozostatky sú dodnes vo výbornom stave. Prezrieme si ruiny Kráľovského paláca, chrámy a svetoznámy komplex Gal Viharaya pozostávajúci zo 4 sôch Buddhu vytesaných priamo do skaly, v ležiacej, stojacej a sediacej polohe. UNESCO dedičstvo. Zastavíme sa aj v rezbárskej továrni, kde budeme mať možnoť vidieť prácu a samotné výrobky šikovných tradičných Srí Lanských remeselníkov. Poobede sa vydáme na safari dobrudružstvo na džípoch do MINNERIYA NÁRODNÉHO PARKU, kde na vlastné oči uvidíme nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu. Po nabitom dni transfer do hotela, večera a nocľah.

 DEŇ 3: DAMBULLA-MATALE-KANDY
Ráno presun do DAMBULLY a návšteva skalných chrámov, viac ako 150 sôch Buddhu a nadherné nástenné maľby, 14 metrová socha ležiaceho Buddhu vytesaná do skaly, komplex 5 jaskýň považovaný za najväčsiu plochu posiatu maľbami nájdenú na celom svete, UNESCO dedičstvo. V MATALE navštívime čarovnú záhradu korenia, kde omámení všade prítomnou vôňou rôznych korenín a byliniek, sa dozvieme ako rôzne druhy rastú a na čo všetko sa používajú. Príchod do posledného kráľovského mesta KANDY, kde nás čaká prehliadka, UNESCO dedičstvo. Navštívime obchod s hodvábom, kde budeme mať možnosť vyskúšať si typický Srí Lansky odev pre ženy saree a pre mužov saroon. Ku večeru si dáme trošku kultúrnej vložky a budeme svedkami predstavenia tradičných Kandyjských tancov, na konci bude aj ohňová šou. Po predstavení návšteva azda napojsvätnejšieho buddhistického chrámu, Dalaga Maligawa-Chrám Buddhova Zubu. Po nabitom dni transfer do hotela, večera a nocľah.

 DEŇ 4: KANDY-NUWARA ELIYA
Ráno začneme s prechádzkou po Kráľovskej Botanickej Záhrade, je to najväčšia botanická záhrada na ostrove, kde uvidíme rôzne druhy exotických stromov, kvetov a rastlín, dom orchideí, palmovú avenue, gigantické kokosy. Nasleduje najobávanejšia časť pre našich pánov, ale za to milé dámy pre Vás to „pravé orechové“, múzeum šperkov a drahokamov, Srí Lanka je preslávená svojimi modrými zafírmi. Tak presun do najmalebnejšiej oblasti Srí Lanky. Zelené stromy, všade naokolo hory a kopce
vodopády, úchvatná scenéria krajiny, podmanivá vôňa čaju, nespočetné množstvo čajových plantáží, zberačky čaju, továreň na výrobu čaju, kde ochutnáme originálny Cejlonský čaj presláveny po celom svete, chladnejšia klíma, zeleninové políčka a tzv. Malé Anglicko - mesto NUWARA ELIYA so silným nádychom Britského vplyvu. Príchod do Nuwara Eliya, ubytovanie a voľný program. Môžete sa ísť prejsť do centra mesta alebo si len tak vychutnať čaj na terase v hoteli a užiť si chladnješiu klímu. Večera a nocľah.

 DEŇ 5: HORTON PLAINS-KALUTARA
Skoro ráno sa vydáme na pešiu túru do národného parku HORTON PLAINS, UNESCO dedičstvo. Park bohatý na rozmanitú faunu a flóru, míňajú sa tu údolia s kopcami, hustým lesom, vystupujúcimi skalami, vodopádmi a jazierkami. Plošina náhle končí úžasným spádom, kde terén prudko klesá dole cez 800 metrov- „Koniec Sveta“, ktorý otvára prekrásny výhľad na dedinky v okolí s čajovými plantážami. Náš program sa končí a pomaly sa z hôr presúvame na pobrežie do plážového rezortu v KALUTARE, kde Váš čaká pár dni leňošenia na krásnej zlatistej pláži.

 DEŇ 6-9: KALUTARA PLÁŽOVÝ POBYT

Cena je konečná, k vycestovaniu Vám postačí už iba cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate.

Pridať komentár

Dovolenka na mieru

Vážení klient! Neváhajte vypísať tento formulár, prostredníctvom ktorého nám dáte podrobnú predstavu o Vašej vysnívanej dovolenke. Na jej základe Vám obratom pošleme tie najvýhodnejšie ponuky šité presne na Vás!
Viac možností Menej možností

Najnovšie ponuky

Španielsko Malorka Andalúzia Taliansko Sardínia Kalábria Grécko Rhodos Kréta Kos Turecko Side Alanya Egypt Hurghada Sharm el Sheikh Tunis Albánsko Durres Bulharsko Slnečné pobrežie Primorsko Chorvátsko Tribunj Kapverdy Dominikánska republika Kuba Thajsko Spojené arabské emiráty Výletné plavby